دوختنیها | اولین مرجع تخصصی آموزش خیاطی

تبلیغات در دوختنیها

آموزش پانچ یا شنل همراه با الگو (مدل شماره 1)

06 مهر 1396

این لباس را به صورت کوتاه به عنوان بلوز و یا بلند به عنوان مانتو می توان استفاده کرد با پارچه ضخیم به عنوان لباس زمستانی و پاییزی و با پارچه ظریف به عنوان پوشش تابستانی و یا با پارچه ای مثل حریر با کار دست برای ایجاد پوشش روی انواع لباس شب می توان استفاده کرد.

خطی می کشیم به بلندی قد لباس شروع آن نقطه 1 و انتهای آن نقطه 2 . از نقطه شماره 1 به اندازه عدد یقه داخل می شویم ، نقطه 3 . از نقطه شماره 1 ، 2سانتی متر پایین می آییم نقطه 4 . مجددا از نقطه 1 به اندازه عدد یقه +1 پایین م آییم نقطه 5 . نقاط 4 و 5 را مطابق با شکل به نقطه 3 هلال می کنیم. از نقطه 3 به اندازه مجموع قد آستین و سرشانه منهای 15-25 سانتی متر فاصله می گیریم نقطه 6 . از این نقطه 2-5 سانتی متر پایین می آییم نقطه 7 . این نقطه را به شکل دلخواه مطابق با شکل به نقطه 2 وصل می کنیم.


نکته: این لباس را به صورت کوتاه به عنوان بلوز و یا بلند به عنوان مانتو می توان استفاده کرد با پارچه ضخیم به عنوان لباس زمستانی و با پارچه ظریف به عنوان پوشش تابستانی و یا با پارچه ای مثل حریر با کار دست برای ایجاد پوشش روی انواع لباس شب می توان استفاده کرد.


در پانچ مستطیلی دقت شود که قد پانچ را هیچگاه خیلی بلند بر نداریم چون زاویه های آن آویزان شده و قد را بی جهت بلند می کند.

در پانچ لوزی دقت شود که این پانچ پوشش زیادی در پهلو ها ندارد ولی زیبا می باشد. در روی این الگو ها می توانیم انواع مختلف یقه را پیاده کنیم و یا حتی آن را به شکل جلو باز یا جلو بسته تهیه کنیم.

از الگو با گودی یقه کم یک بار دولای بسته برای پشت و یک بار دیگر با گودی یقه زیاد برای جلو برش می زنیم. به شکل توجه کنید.

 

پانچ یا شنل

 


*پایان آموزش*

برای ارسال نظر وارد سایت شده یا عضو شوید

دوختنیها

اولین مرجع تخصصی آموزش خیاطی

دوختنیها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید