نازک دوزی

آموزش دوخت دامن ماهی ساده به روش مولر + الگو

الگوی دامن تنگ را کشیده ، از خط کمر قد زانو را منهایcm  5-15 کرده پایین می آییم و مطابق با این علامت یک خط موازی با کمر و باسن روی الگو ایجاد‌ می کنیم، خط زانو. از تقاطع خط زانو با خط پهلو به هر طرف cm 0.5-1داخل می شویم. از تقاطع خط باسن با خط پهلو cm 3  پایین آمده و خمره ای می کنیم. به پهلوها اوزمان cm 7-20  می دهیم که این دامن را به سه حالت می توان دوخت:

 

١ - با قد متوسط یا بلند که مصرف پارچه آنها ٢ تا 2.5 متر است که با پارچه های خیلی لخت و نازک مثل حریر کاملا از اریب بریده می شوند و از بیشترین اوزمان بین cm  20-15 استفاده می شود و فقط از یک طرف الگو استفاده می کنیم یا جلو و یا پشت و با کش دوخته می شود. (کمرکشی)

 

٢ - با قد متوسط یا بلند که مصرف پارچه یک قد+cm ١٠ است و با پارچه هایی مثل ریون دوخته می شود. در این مورد هم از یک طرف الگو استفاده می شود.cm  10-15 مجاز به اوزمان دادن می باشیم.

 

٣ - با پارچه های سفت که کمی کش هستن‌ دوخته می شود با قد متوسط یا بلند که مصرف پارچه آن ١ قد + cm ١٠ است . از هر دو طرف الگو جلو و پشت استفاده می شود و کمترین اوزمان یعنی cm ١٠ - ٧ را می خورد (کمر یا سجاف می خورد) درمورد حالت ١ و ٢ می توان از اوزمان آفریقایی استفاده کنیم. این دامن را با قد کوتاه یا متوسط تهیه می کنند.

نکته: برای پارچه ظریف دوبار دولای بسته اوریب - پارچه کش 2 بار دولای بسته با رعایت راستا و خطوط موازنه پارچه معمولی کشی هم جلو و پشت الگو روی دولای بست پارچه، ساسون ها گرفته هی شود زیپ و کمر دوخته می شود.

دریافت

پیشنهادات ویژه و جدیدترین اخبار در خبرنامه ایمیلی

نظر سنجی

طراحی جدید وب سایت مورد پسند شماست؟
تمامی حقوق برای دوختنیها محفوظ است . طراحی و توسعه از sina

Search